Custom publishing – przygotujemy Twoje magazyny korporacyjne, biuletyny i gazetki firmowe

Kreujemy przekaz w warstwie obrazu i języka

Łącząc kompetencje graficzne i redakcyjne, świadczymy kompleksowe usługi w zakresie tworzenia magazynów korporacyjnych i czasopism branżowych. Przygotowujemy publikacje zewnętrzne (dla klientów) oraz wewnętrzne (dla pracowników).  Skontaktuj się z nami by wycenić magazyn dla siebie.

W oparciu o wytyczne klienta tworzymy projekt publikacji (tytuł, stylistyka, dobór treści), do którego opracowujemy unikalny layout. Styl i formę przekazu – warstwie graficznej oraz językowej – dostosowujemy do odbiorcy.

Gotowy layout wypełniamy treściami przygotowanymi przez naszych copywriterów, bądź wskazanych autorów. Zapewniamy pełną koordynację projektu, w tym komunikację z autorami, opiekę redakcyjną i korektorską.

Na każdym etapie pracy konsultujemy się z klientem, służąc radą oraz profesjonalnymi rozwiązaniami.

Przygotowujemy publikacje: interaktywne, elektroniczne oraz drukowane, wydawane w cyklu: miesięcznym, kwartalnym, półrocznym lub rocznym.

Na życzenie klienta realizujemy także wydruk pisma i zapewniamy jego dystrybucję.

1. Etap custom publishing – tworzenie treści

Odpowiednie jakościowo teksty w magazynie firmowym gwarantują sukces czasopisma. Styl artykułów, informacje zależą od charakteru czasopisma – inaczej przygotowujemy je do gazetki firmowej, a inaczej do magazynu tematycznego.

Oferujemy pomoc copywriterów do tworzenia treści, bądź znalezienia specjalistów z danej dziedziny. Jest również możliwość dosyłania własnych treści do obróbki przez doświadczonego redaktora – jest to zdecydowania najtańsza opcja.

2. Etap custom publishing – korekta

Dbamy by wszystkie teksty były poprawne stylistycznie, językowo i ortograficznie – prosto od dziennikarzy trafiają one do naszej korektorki.

3. Etap custom publishing – redakcja i makietowanie

Na tym etapie redaktor naczelny tworzy szpigiel – makietę magazynu – rozplanowuje treści na strony i układa hierarchię ważności materiałów. W razie potrzeby zakupujemy zdjęcia w bankach zdjęć do publikacji.

4. Etap custom publishing – skład i projekt

Nasi graficy w porozumieniu z redaktorem naczelnym układają materiał dbając o jego czytelność i atrakcyjną prezentację wizualną

5. Etap custom publishing – ponowna korekta

Po złożeniu biuletynu jest on ponownie czytany przez korektorkę w pdf, aby wyłapać ostatnie błędy.

6. Etap custom publishing – druk

Przygotowujemy kalkulację druku w oparciu o kilka zaufanych drukarni, które współpracują z nami od lata, wybierając najkorzystniejszą ceną ofertę. Jest też możliwość przygotowania e-wydań – wysyłanych mailowo.

7. Etap custom publishing – dostawa

Czy będzie to transport w jedno miejsce, czy dystrybucja do partnerów, zadbamy by Twoje gazety trafiły pod wskazany adres.

Pozostałe usługi wydawniczo-organizacyjne

  • W razie potrzeby pomożemy pozyskać reklamy do Twojego magazynu, wykorzystując handlowców z którymi współpracujemy.
  • Stworzymy komunikację i społeczność danego magazynu, poprzez prowadzenie socjal media – Facebook, Twitter i Instagram

Custom publishing – kompleksowa obsługa

To Ty decydujesz, które z powyższych etapów zrealizujesz u nas i w jakiej konfiguracji. Oferujemy szczegółowe wyceny każdego z etapów. Na każdym etapie naszej pracy możesz mieć wgląd i akceptować kolejne efekty powstawania magazynu. Możemy całkowicie odciążyć Cię z obowiązków byś osiągnął swoje cele marketingowe: wzmocnienie swojego wizerunku i rozpoznawalności, budowanie lojalności i więzi pracowników z firmą, aż po sprzedaż i prezentację produktów i usług.