Korekta tekstu książki Kraków

Korekta tekstu książek w Krakowie i w Polsce

Korekta tekstu książki Kraków to usługa skierowana do autorów, wydawnictw, firm, redakcji i urzędów nie tylko na terenie Krakowa. Aby publikacja oprócz atrakcyjnego wyglądu miała sensowną i poprawną zawartość oferujemy sprawdzenie tekstu przez naszą korektorkę. Lokalizacja nie jest tu przeszkodą, gdyż wykonujemy korektę nie tylko na wydrukach, ale również na nośnikach elektronicznych – w Wordzie i w pdf. Możesz bezpłatnie wycenić korektę swojego tekstu – zachęcamy do kontaktu z nami.

Aby jak najdokładniej oszacować trudność tekstu prosimy o przesłanie próbki publikacji w pliku tekstowym bądź w pdf, szacujemy również wycenę po przesłaniu liczby znaków i liczby stron. Przeprowadzamy korektę wszelakiego rodzaju publikacji: książek, gazet, czasopism, a także prac doktorskich, magisterskich, licencjackich i innych.

Korekta tekstu – jak pracujemy

Wypracowaliśmy metody umożliwiające sporą oszczędność czasu dla klienta, ale to do niego należy ostateczna decyzja o sposobie przeprowadzenia korekty. W pierwszym etapie po otrzymaniu tekstu Wordzie kierujemy go najpierw do korektorki i do sprawdzenia, a potem do składu i łamania, dzięki czemu operator DTP nie traci czasu na nanoszenie licznych poprawek (wiąże się to często z potrzebą ponownego przełamania publikacji), a otrzymuje już niemal gotowy tekst. Następnie dział DTP przygotowuje plik pdf na którym przeprowadzamy drugą korektę – szczotkę, która zwykle nie wprowadza aż tylu zmian.

Niejednokrotnie tekst wymaga większej ilości korekt i wprowadzenia poprawek autorskich, staramy się to uwzględnić w naszej pracy. Jeśli jest taka potrzeba dajemy możliwość klientowi śledzenia zmian korekty – wysyłamy po korekcie do sprawdzenia dokument Worda w trybie recenzji. Redaktor może wtedy sam zadecydować o zaakceptowaniu poprawek korektorki.

Dokonujemy również korekty poprzez adiustację – czyli naniesienie znaków korektorskich na wydruk.

Korektę wykonywaliśmy dla:

  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
  • Akademii Krakowskiej im Frycza Modrzewskiego
  • Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Korekta tekstu cennik

Cenę obliczamy na podstawie arkusza wydawniczego czyli 40 000 znaków (razem ze spacjami), w kwocie netto. Poniższe zapisy są szacunkowe, można bezpłatnie wycenić

Korekta pierwsza (czyli ortograficzna i stylistyczna) – 50-70 zł za arkusz (w zależności od trudności tekstu, czy są przypisy itp.)

Korekta z redakcją dotyczy sprawdzenia nazw własnych, dat, nazwisk, obcojęzycznych wstawek – także to nie dotyczy każdego tekstu, przykładem były np. przewodniki, gdzie jest dużo nazw własnych, tu już lepiej wycenić, mając próbkę tekstu, żeby wiedzieć ile mniej więcej dodatkowej pracy trzeba włożyć. Ceny w zależności od stopnia trudności od 60 do 90 zł

Korekta szczotka – szczotka czyli ostatnie “wymiecenie” błędów z publikacji to połowa kwoty za pierwszą korektę czyli ok. 25-40 zł za arkusz

Korekta tekstu – portfolio

Dodaj opinię