Przyspieszenie strony WordPress

Będąc właścicielem strony internetowej, należy mieć wzgląd na wiele czynników, które mogą mieć potencjalny wpływ na zadowolenie korzystających z niej użytkowników. Jednym z najbardziej istotnych, a jednocześnie najczęściej przeoczanych z nich jest prędkość strony. Ma to szczególne znaczenie w przypadku portali, w których internauta często musi ładować nowe strony – nawet pół sekundy opóźnienia może znacznie pogorszyć jego doświadczenia.

To, dlaczego wrażenia użytkowników są istotne, raczej nie wymaga szczególnych wyjaśnień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby strona sprawowała się bez zarzutów – z pewnością przyciągnie się w ten sposób więcej internautów. Najkrótszą drogą do zrealizowania tego celu jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy przyspieszą Twoją stronę. Rzecz jasna – my stanowimy najlepszy wybór, wykorzystując doświadczenie i szerokie kompetencje, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy zatem do bliższego zapoznania się z tematem przyspieszania strony za pośrednictwem WordPress, a także zakresem fachowych usług, jakie oferujemy w tej dziedzinie.

Na czym opiera się przyśpieszenie strony WordPress?

Przed zdecydowaniem się na optymalizację szybkości swojej strony internetowej, warto zacząć od zrozumienia, na czym ten proces dokładnie polega. Strona może ładować się powoli z bardzo różnych powodów, dlatego kluczowe jest kompleksowe podejście do problemu, analizując i likwidując jego przyczyny krok po kroku.

Sprawdź jaką masz szybkość strony na: PageSpeed Insight lub na: Webiste Speed test i GTmetrix. Wszystkie te strony oceniają witrynę pod kątem optymalizacji technicznej i ograniczeń, które sprawiają że strona zwalnia. Eliminując te przyczyny przyspieszasz stronę.

  1. Zdjęcia – wszystkie wersje zdjęć występujących na stronie muszą być zoptymalizowane – oczywiście rozdzielczość nie większa niż 72 dpi i rozmiar dostosowany do tego jaki jest wyświetlany na stronie. W dodatku warto by były zapisane w nowszych formatach i skompresowane. Nowymi formatami zdjęć są m.in.: JPEG 2000, JPEG XR i WebP. Zdjęcia w tych formatach bardzo często zapewniają na stronie lepszą kompresję niż PNG czy JPEG. Jest to jeden z czynników, który bezpośrednio przekłada się na szybsze pobieranie i mniejsze wykorzystanie danych. Jedną z najlepszych wtyczek do wyświetlania obrazów w formatach nowej generacji jest „WebP Converter for Media”. Wtyczka jest bardzo prosta w użyciu i jednym kliknięciem zamienia format wszystkich obrazów na WebP.
  2. Szybkość działania hostingu – im lepszy procesor, Ram i dyski (najlepiej SSD) wraz z lokalizacją serwera – tym lepsza prędkość strony. Z hostingów jeśli chodzi o szybkość wyróżnia się Nazwa.pl
  3. Wtyczki Cache na WordPressie – polecamy WP Rocket, WP Super Cache i W3 Total Cache. Co te wtyczki dają? Dzięki zapisowi strony na serwerze WordPress, przy wejściu na stronę dane nie są wczytywane od nowa, a ładują się szybko z pamięci serwera.

 

 

Jakie mogą być powody wolno działającej strony?

Podstawą przy takim przyspieszaniu jest odszukanie i zlikwidowanie tak zwanych „wąskich gardeł” (ang. bottlenecks). W WordPress zjawisko to opiera się na zasobach, które spowalniają prędkość przepływu informacji na stronie internetowej, przez co czas potrzebny na ich załadowanie znacznie się wydłuża. Warto zaznaczyć, że optymalizacja bottlenecków powinna odbywać się przy samym projektowaniu strony – pozwala to podejść do nich w odpowiedniej kolejności, przynosząc najlepsze rezultaty.

Do najbardziej oczywistych problemów można zaliczyć kiepski hosting. Jeśli korzysta się z wolno działającego serwera, to nawet najlepiej zoptymalizowana strona będzie miała zauważalne opóźnienia podczas ładowania. Przed zainwestowaniem w konkretnego dostawcę hostingu, zawsze warto dokładnie zapoznać się z jego reputacją oraz dokładnymi parametrami udostępnionego serwera. W razie konieczności ostatecznym rozwiązaniem będzie przeniesienie witryny do innego dostawcy.

Możliwości zapewniane przez WordPress w dużej mierze opierają się na szerokim zakresie wtyczek, jakie można przy nim wykorzystać. Chociaż jest to świetny sposób na rozszerzenie funkcji danej strony internetowej, to wielu ludzi ma tendencję do instalowania zbyt dużej ilości wtyczek. Jak można się spodziewać, ma to bardzo negatywny wpływ na wydajność witryny – nadmierna ilość rozszerzeń to dla niej po prostu zbyt duże obciążenie. Najlepiej ograniczyć stosowane wtyczki jedynie do tych, które są niezbędne.

Znaczącym winowajcom w wolnym funkcjonowaniu strony jest przekombinowana strona główna. To oczywiste, że jest to wizytówka całej strony i powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje, jednak nie zaprezentuje ona witryny zbyt dobrze, jeśli przetestuje cierpliwość użytkowników długimi czasami ładowania. Strona główna musi być zoptymalizowana jeszcze lepiej niż jakakolwiek inna zakładka portalu, dlatego warto skorzystać tu z pomocy profesjonalnego projektanta stron internetowych.

 

Jak skutecznie przyspieszyć WordPress – pomoc fachowców!

Jeśli mierzysz się z problemem wolnej i niefunkcjonalnej strony internetowej, warto zdecydować się na usługę kogoś, kto w tej dziedzinie się specjalizuje. Nasza firma posiada w tym zakresie duże doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje – jesteśmy w stanie szybko i sprawnie pozbyć się trudności z niezoptymalizowaną witryną i sprawić, że będzie ona funkcjonowała bez najmniejszego zarzutu. O jakości naszych usług najlepiej przekonać się osobiście! Sprawdź ofertę na tworzenie stron WordPress.

 

Dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi?

Do naszego zadania podchodzimy w sposób kompleksowy i funkcjonalny, krok po kroku analizując potencjalne źródła problemów i poszukując najlepszych dostępnych rozwiązać, jakie możemy Ci zaoferować. Dobranie odpowiedniego motywu strony, aktualizacja systemu, pozbycie się zbędnych wtyczek i wąskich gardeł – dla nas nie stanowi to żadnego wyzwania. Sprawimy, że Twoja strona będzie sprawowała się świetnie, likwidując jej obciążenia oraz mankamenty projektowe. Wiemy, jakich narzędzi użyć i na jakie rozwiązania się zdecydować, aby WordPress działał w pełni swojej wydajności.

Warto skorzystać z naszych usług – bardzo zależy nam na zadowoleniu klientów, dlatego zapewniamy jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku. Pełen profesjonalizm i specjalistyczna pomoc w zaskakująco przystępnej cenie – jest to okazja, której nie można przegapić. Z pomocą naszych fachowców możesz szybko doprowadzić swoją stronę do pełni funkcjonalności, podnosząc jakość obsługi użytkowników i łatwiej rozwijając swoją działalność w sieci.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =