Skład i projekty czasopism, magazynów

Skład i projektowanie magazynów i czasopism – droga do idealnego projektu

sklad-projektowanie-czasopismaSkład czasopism i magazynów wymaga indywidualnego podejścia do tematyki. Odpowiednie zaprojektowanie layoutu – typografii, ułożenia zdjęć i kolorystyki jest kluczem do sukcesu. Kolejnym ważnym elementem jest umiejętna współpraca z klientem i dostosowywanie przesłanego materiału do ram czasopisma – zbyt duża ilość tekstu to częsta bolączka tego typu publikacji. Można ją zneutralizować doborem odpowiedniej czcionki i marginesów, ale czasem nie obejdzie się bez przycinania tekstów. To co zwykle najlepiej przyciąga uwagę to tematycznie dobrane zdjęcia, które dobrze wpasowane w tekst uprzyjemniają czytanie i przyciągają czytelnika. Nie zapominamy o odpowiednim przygotowaniu ich do druku poprzez skontrastowanie, korektę wad i wyostrzenie. Również doskonale ułożony tekst a zwłaszcza nagłówki i tytuły sprawia że kompozycja czasopisma tworzy idealną całość.

Wypróbuj nas! Specjalna oferta dla nowych klientów: skład kilku stron publikacji gratis, bez zobowiązań. Wysyłasz materiały – teksty i zdjęcia i otrzymujesz gotowy projekt w pdf.

Kraków i nie tylko…

Nasza siedziba mieści się w Krakowie, ale pracujemy również zdalnie składając czasopisma dla klientów z całej Polski. Porozumiewamy się telefonicznie, mailowo czy wykorzystując komunikatory takie jak gadu-gadu czy skype.

Naszą pracę charakteryzuje

 • szybkość, dokładność i dbałość o kanony składu
 • oprócz składu oferujemy pomoc doświadczonej korektorki i rysowniczki
 • projektujemy również reklamy do czasopism
 • weryfikujemy jakość przesłanych reklam z firm zewnętrznych
 • wycinamy – szparujemy zdjęcia i tworzymy fotomontaże
 • skanujemy stare zdjęcia i usuwamy z nich tzw. morę – siatkę której nie ma na rzeczywistym obiekcie
 • projektujemy infografiki do czasopism
 • w razie potrzeby wybierzemy i zakupimy zdjęcia ze sprawdzonych banków zdjęć
 • odtwarzamy wektorowo wykresy i mapki

Projektowanie layoutu czasopism i magazynów

Projekt czasopisma wykonujemy według makiet lub sami je tworzymy rozmieszczając tekst i zdjęcia, w porozumieniu z klientem. Przy rozpoczęciu pracy wykonujemy kilka próbek layoutu, bądź staramy się odwzorować gotowy, przesłany design czasopisma.

Skład czasopism cennik

 • projekt i skład czasopism to ok. 10–50 zł netto za stronę. Na cenę wpływ ma kilka czynników: ilość stron, stopień trudności składu i projektu, ilość korekt, cykliczność wydawania magazynu. Zapraszamy do wyceny.

Jeśli szukasz oferty i cennika składu gazet – odwiedź tą podstronę.

Skład czasopism portfolio

 

Jedna opinia

 1. pracuję ze Studiem Grafpa trzeci rok, to najlepsi graficy jakich znam…szybko, solidnie, zgodnie z oczekiwaniami i w terminie, dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Panie Pawle, Panie Łukaszu DZIĘKUJĘ 🙂

Dodaj opinię

Przeczytaj poprzedni wpis:
Projekty wizytówek

Projekty wizytówek Elegancka i ładnie zaprojektowana wizytówka to powód do dumy. Dobry projekt wizytówki sprawi, że Twoi klienci […]

Projekty ulotek

Projekty ulotek Wykonujemy projekty ulotek aż do uzyskania idealnej wersji i pełnego zadowolenia klienta. Dla nowych klientów często […]

Zamknij