Skład czasopism i projekty magazynów

Skład i projektowanie magazynów i czasopism – droga do idealnego projektu

sklad-projektowanie-czasopismaSkład czasopism i magazynów wymaga indywidualnego podejścia do tematyki. Odpowiednie projektowanie czasopism zaczynamy od projektu layoutu – typografii, ułożenia zdjęć i kolorystyki jest kluczem do sukcesu. Kolejnym ważnym elementem jest umiejętna współpraca z klientem i dostosowywanie przesłanego materiału do ram czasopisma – zbyt duża ilość tekstu to częsta bolączka tego typu publikacji. Można ją zneutralizować doborem odpowiedniej czcionki i marginesów, ale czasem nie obejdzie się bez przycinania tekstów.

To co zwykle najlepiej przyciąga uwagę to tematycznie dobrane zdjęcia, które dobrze wpasowane w tekst uprzyjemniają czytanie i przyciągają czytelnika. Nie zapominamy o odpowiednim przygotowaniu ich do druku (obróbka zdjęć) poprzez skontrastowanie, korektę wad i wyostrzenie. Również doskonale ułożony tekst, a zwłaszcza nagłówki i tytuły sprawia że kompozycja czasopisma tworzy idealną całość. Istotną rolę pełni strona główna – ma przyciągać uwagę poprzez swój układ graficzny.

Wypróbuj nas! Specjalna oferta dla nowych klientów: skład kilku stron publikacji gratis, bez zobowiązań. Wysyłasz materiały – teksty i zdjęcia i otrzymujesz gotowy projekt w pdf.

Kraków i nie tylko…

Nasza siedziba mieści się w Krakowie, ale pracujemy również zdalnie składając czasopisma dla klientów z całej Polski. Porozumiewamy się telefonicznie, mailowo czy wykorzystując komunikatory takie jak gadu-gadu czy skype.

Naszą pracę charakteryzuje

 • szybkość, dokładność i dbałość o kanony składu tekstu DTP
 • oprócz łamania tekstu oferujemy pomoc doświadczonej korektorki i rysowniczki
 • projektujemy również reklamy prasowe do czasopism
 • weryfikujemy jakość przesłanych reklam z firm zewnętrznych
 • wycinamy – szparujemy zdjęcia i tworzymy fotomontaże
 • skanujemy stare zdjęcia i usuwamy z nich tzw. morę – siatkę której nie ma na rzeczywistym obiekcie
 • projektujemy infografiki do czasopism
 • w razie potrzeby wybierzemy i zakupimy zdjęcia ze sprawdzonych banków zdjęć
 • odtwarzamy wektorowo wykresy i mapki
 • znajomość aktualnych, najnowszych trendów czasopism
 • perfekcyjne przygotowanie do druku czasopisma i wieloetapowy proces akceptu u klienta i w druku

Projektowanie layoutu czasopism i magazynów

Projekt layoutu czasopisma wykonujemy według makiet lub sami je tworzymy rozmieszczając tekst i zdjęcia, w porozumieniu z klientem. Przy rozpoczęciu pracy wykonujemy kilka próbek layoutu, bądź staramy się odwzorować gotowy, przesłany design czasopisma.

Przykładem dobrego projektu jest np. skład czasopisma Tatra Magazine Premium w którym udało się oddać tatrzański – góralski charakter i połączyć to z nowocześnie wyglądającym layoutem magazynu. Jednocześnie cały skład jest niebanalny, ciekawy i różnorodny z zachowaniem jednolitej typografii i stylu. Dzięki temu czasopismo tworzy jedną dobrze przemyślaną całość, a identyfikacja wizualna jest jednoznaczna. Powoduje to że projektowanie czasopisma stoi wyżej jeśli chodzi o kreację niż skład gazety. Do pracy musi być skierowany bardziej grafik niż operator DTP.

Skład czasopism cennik

 • projekt i skład czasopism to ok. 10–50 zł netto za stronę. Na cenę wpływ ma kilka czynników: ilość stron, stopień trudności składu i projektu, ilość korekt, cykliczność wydawania magazynu. Zapraszamy do wyceny.

Jeśli szukasz oferty i cennika składu gazet – odwiedź podstronę skład gazet.

Studio DTP – nasi klienci

 • VFP Communications LTD – składamy dla nich trzy czasopisma – Media Marketing Polska, Food & Service i Handel. Magazyny te wymagają precyzyjnego ostylowania i przejrzystego składu. Dodatkowo wykonujemy do nich raporty – wykresy w Illustratorze. Rocznie ukazuje się 10 numerów miesięcznika
 • Pet Publications Sp. z o.o – wydawca Magazynu Akwarium, wiodącego czasopisma dla akwarystów. Skład magazynu odbywa się co dwa miesiące. Ważną kwestią jest dobre przygotowanie zdjęć akwariów do druku.

Skład czasopism portfolio – ostatnie prace

3 komentarze

 1. pracuję ze Studiem Grafpa trzeci rok, to najlepsi graficy jakich znam…szybko, solidnie, zgodnie z oczekiwaniami i w terminie, dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Panie Pawle, Panie Łukaszu DZIĘKUJĘ 🙂

 2. Najlepsi graficy z jakimi przyszło Tatra Premium Magazine współpracować. Profesjonalne wykonanie składu publikacji zgodne z aktualnymi trendami, dotrzymywanie terminów, rzetelność i precyzja wykonania. Pomoc i kreatywność przy tworzeniu nowego layoutu magazynu. Duża umiejętność dopasowania się do systemu pracy, który obowiązuje przy naszym tytule. W SKRÓCIE: duży profesjonalizm połączony z przemiła obsługą!

 3. Bardzo sobie cenię i chwalę współpracę ze Studiem Grafpa. Profesjonalizm i rzetelność oto niewątpliwe atuty tej firmy. Dochodzą do tego komunikatywność i terminowość, co wcale często spotykane w tej branży przecież nie jest. Szczerze wszystkim zainteresowany polecam usługi Studia Grafpa!

Dodaj opinię