Skład książek – Skład i łamanie publikacji

Skład książek biblioteczka

Część biblioteczki z książkami, które wykonaliśmy

Skład książek – wstęp

Skład książek czy też skład i łamanie tekstu publikacji jest to oferta Studia Grafpa na złożenie i przygotowanie do druku Twojej pozycji wydawniczej. Skład książek to nie tylko wyrównanie marginesów i wlanie tekstu do programu graficznego – to również sztuka dobrania odpowiednich czcionek, ich wielkości i interlinii, zaprojektowania pagin górnych i dolnych, przypisów czy nawet ustawienie odpowiedniego dzielenia w programie graficznym tak, aby tekst układał się idealnie. Ponadto dbamy by usunąć najczęściej pojawiające się błędy typograficzne – podwójne spacje, spacje przed znakami interpunkcyjnymi, zamianę dywizów na półpauzy w odpowiednich wyrażeniach. Nasza korektorka gdy trzeba poprawi pozostałe błędy.

Pracujemy w ścisłym porozumieniu z klientem – na bieżąco wysyłamy aktualne wersje składu książki, tak aby miał pełną kontrolę nad przebiegiem powstawania książki. Naszym atutem jest doświadczenie i współpraca z wieloma znaczącymi klientami, składamy publikacje dla: Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Urzędu Miasta w Krakowie, UJ, UP, Krakowskiej Akademii itp. Szybkość pracy pozwala nam na korzystne wyceny składu książek – u nas nie przepłacisz!

Aby wycenić skład swojej publikacji skontaktuj się z nami – sporządzimy niezobowiązująco dla Ciebie wycenę.

Skład i łamanie publikacji – kompleksowa usługa

W ramach naszych obowiązków zajmiemy się nie tylko składem książki, ale również doradzimy dobór odpowiedniego formatu publikacji, zeskanujemy zdjęcia, wykonamy projekt okładki, dokonamy korekty, wycenimy druk i dostarczymy gotową książkę do siedziby klienta. Wykonujemy także przygotowanie zdjęć do druku, odtworzenie wykresów i rysunków oraz projekty layoutów książek. Zadbamy aby wszystko było bezbłędnie przygotowane do druku i dostarczymy pliki do drukarni. Opracowujemy różne rodzaje pozycji: publikacje naukowe z tabelkami, wykresami, wzorami matematycznymi, prace magisterskie i doktoranckie, powieści oraz książki w językach obcych.  Składamy również mapy, przewodniki, albumy, tomiki wierszy i słowniki. Wyceny druku sporządzamy w renomowanych drukarniach, w razie potrzeby pomożemy dobrać nakład i format, tak by zaoferować korzystną cenę.

Oferujemy również przekształcenie książki w funkcjonalny i interaktywny ebook.

Skład książek do druku – programy

Pracujemy używając programu Adobe InDesign CS 5.5 i 6.0. Za odpowiednią konwersję dokumentów odpowiada Microsoft Office 2013.

Posiadamy własną pulę adresów ISBN, które możemy nadać do książki, dzięki czemu klient zamawiając skład i druk oszczędza na podatku VAT (na książki z nadanym numerem ISBN przysługuje 5% podatek).

Nowym klientom proponujemy gratisowy skład kilku/kilkunastu stron publikacji. Skład książek Kraków, ale i nie tylko – współpracujemy z firmami i instytucjami z całego kraju, kontaktując się mailowo, telefonicznie czy też poprzez komunikatory.

Skład i łamanie książek cena – cennik

 • Cena za skład i wprowadzenie korekty arkusza wydawniczego (40 000 znaków) od 40
 • Cena za skład  i wprowadzenie korekty arkusza ze zdjęciami – od 50
 • Cena za skład  i wprowadzenie korekty arkusza ze zdjęciami, wykresami, schematami, tabelami itp. – od 60
 • Projekt okładki – od 90
 • Przygotowanie gotowej okładki do druku 30-50

Skład książek – portfolio

4 komentarze

 1. Studio Grafpa złożyło dla mnie kilka książek – polecam, dobra cena, szybki czas realizacji i przede wszystkim, co dla mnie zawsze jest najważniejsze: doskonały kontakt. Autorzy zadowoleni, książki schodzą z półek jak świeże bułeczki. Naprawdę profesjonalna ekipa.
  Dorota Stępień-góra

 2. Studio składało dla mnie książkę naukową o Atomistyce.
  Efekt końcowy bardzo dobry, dobry czas i spora elastyczność w realizacji. A przede wszystkim świetny kontakt w trakcie całej realizacji zlecenia: rzeczowe uwagi, sprawna komunikacja i wszystko w bardzo dobrej atmosferze.
  Polecam i sam przy następnym projekcie chętnie wrócę!

 3. Firma dokonywała składu i łamania tekstu zbiorku opowiadań i przygotowania okładki do druku. Bardzo duża komunikatywność, oraz szybko i dobrze wykonana praca, to główne powody do zadowolenia. Kolejnym atutem jest cena- nie za wysoka, jak to u konkurencji, która potrafi zwalić z nóg po samym jej oznajmieniu. Jak za takie usługi jest taka w sam. Nie otrzymałem też żadnych komunikatów typu, że “teraz mamy wiele innych zajęć”, albo “w tym miesiącu jesteśmy zajęci, ale zapraszamy za dwa”- może trafiłem tu na dobry czas, ale współpraca układała się miło, szybko i skutecznie, i współpracę zaczęliśmy praktycznie od razu po ustaleniu cennika.
  Warto polecić tą firmę, jeśli ktoś chce mieć coś szybko, nie za drogo i sprawnie zrobione w temacie ich usług.

Dodaj opinię