Skład książek – Skład i łamanie publikacji

Skład książek biblioteczka

Część biblioteczki z książkami, które wykonaliśmy

Skład książek – wstęp

Skład książek czy też skład i łamanie tekstu publikacji jest to oferta Studia Grafpa na złożenie i przygotowanie do druku Twojej pozycji wydawniczej. Skład książek to nie tylko wyrównanie marginesów i wlanie tekstu do programu graficznego. To również sztuka dobrania odpowiednich czcionek, ich wielkości i interlinii, zaprojektowania pagin górnych i dolnych, przypisów czy nawet ustawienie odpowiedniego dzielenia w programie graficznym. Wszystko po to by tekst układał się idealnie. Ponadto dbamy by usunąć najczęściej pojawiające się błędy typograficzne – podwójne spacje, spacje przed znakami interpunkcyjnymi, zamianę dywizów na półpauzy w odpowiednich wyrażeniach. Nasza korektorka gdy trzeba poprawi pozostałe błędy.

Pracę zaczniemy od przygotowania projektu layoutu książki, książkowy typ składu to przede wszystkim odpowiednie marginesy, projektowanie graficzne stron tytułowych oraz żywe paginy książki. Następnie kluczowe jest właściwe przygotowanie tekstu po wlaniu Worda do Indesigna: ujednolicenie fonta i jego wielkości, usunięcie naleciałości z Worda, usunięcie wiszących spójników i podwójnych spacji. W książce naukowej ważne jest sprawdzenie poprawności wczytania i formatowanie przypisów do właściwego układu graficznego.

Pracujemy w ścisłym porozumieniu z klientem – na bieżąco wysyłamy aktualne wersje składu książki, tak aby miał pełną kontrolę nad przebiegiem powstawania książki. Naszym atutem jest doświadczenie i współpraca z wieloma znaczącymi klientami, składamy publikacje dla: Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Urzędu Miasta w Krakowie, UJ, UP, Krakowskiej Akademii itp. Szybkość pracy pozwala nam na korzystne wyceny składu książek – u nas nie przepłacisz!

Aby wycenić skład swojej publikacji skontaktuj się z nami – sporządzimy niezobowiązująco dla Ciebie wycenę.

Skład i łamanie publikacji – kompleksowa usługa

W ramach naszych obowiązków zajmiemy się nie tylko składem książki, ale pomożemy również w wydaniu książki.  Na początek doradzimy dobór odpowiedniego formatu publikacji. Ponadto przygotujemy audyt materiałów graficznych, zeskanujemy zdjęcia, wykonamy projekt okładki wprowadzimy korektę, wycenimy druk. Na koniec dostarczymy gotową książkę do siedziby klienta. Wykonujemy także przygotowanie zdjęć do druku, odtworzenie wykresów i rysunków oraz projekty layoutów książek. Zadbamy aby wszystko było bezbłędnie przygotowane do druku i dostarczymy pliki do drukarni. Opracowujemy różne rodzaje pozycji: publikacje naukowe z tabelkami, wykresami, wzorami matematycznymi, prace magisterskie i doktoranckie, powieści oraz książki w językach obcych.  Składamy również książki dla dzieci, mapy, przewodniki, albumy, tomiki wierszy i słowniki. Wyceny druku sporządzamy w renomowanych drukarniach, w razie potrzeby pomożemy dobrać nakład i format, tak by zaoferować korzystną cenę.

Oferujemy również przekształcenie książki w funkcjonalny i interaktywny ebook.

Skład książek do druku – programy

Pracujemy używając programu Adobe InDesign CS 5.5 i 6.0. Za odpowiednią konwersję dokumentów odpowiada Microsoft Office 2013. Posiadamy własną pulę adresów ISBN, które możemy nadać do książki. Dzięki temu klient zamawiając skład i druk oszczędza na podatku VAT (na książki z nadanym numerem ISBN przysługuje 5% podatek).

Nowym klientom w ramach usługi DTP proponujemy gratisowy skład kilku/kilkunastu stron publikacji. Skład książek Kraków, ale i nie tylko – współpracujemy z firmami i instytucjami z całego kraju, kontaktując się mailowo, telefonicznie czy też poprzez komunikatory.

Skład DTP i łamanie książek cena za arkusz wydawniczy

 • Cena za skład książki i wprowadzenie korekty arkusza wydawniczego (40 000 znaków ze spacjami) od 40
 • Cena za skład tekstu i wprowadzenie korekty arkusza ze zdjęciami – od 50
 • Cena za skład publikacji i wprowadzenie korekty arkusza ze zdjęciami, wykresami, schematami, tabelami itp. – od 60
 • Projekt okładki – od 90
 • Przygotowanie gotowej okładki do druku 30-50
 • Korekta tekstu – cena dwóch korekt to 110 zł netto za arkusz wydawniczy

Skład książek wykonanych przez Studio DTP – portfolio

5 komentarzy

 1. Studio Grafpa złożyło dla mnie kilka książek – polecam, dobra cena, szybki czas realizacji i przede wszystkim, co dla mnie zawsze jest najważniejsze: doskonały kontakt. Autorzy zadowoleni, książki schodzą z półek jak świeże bułeczki. Naprawdę profesjonalna ekipa.
  Dorota Stępień-góra

 2. Studio składało dla mnie książkę naukową o Atomistyce.
  Efekt końcowy bardzo dobry, dobry czas i spora elastyczność w realizacji. A przede wszystkim świetny kontakt w trakcie całej realizacji zlecenia: rzeczowe uwagi, sprawna komunikacja i wszystko w bardzo dobrej atmosferze.
  Polecam i sam przy następnym projekcie chętnie wrócę!

 3. Firma dokonywała składu i łamania tekstu zbiorku opowiadań i przygotowania okładki do druku. Bardzo duża komunikatywność, oraz szybko i dobrze wykonana praca, to główne powody do zadowolenia. Kolejnym atutem jest cena- nie za wysoka, jak to u konkurencji, która potrafi zwalić z nóg po samym jej oznajmieniu. Jak za takie usługi jest taka w sam. Nie otrzymałem też żadnych komunikatów typu, że “teraz mamy wiele innych zajęć”, albo “w tym miesiącu jesteśmy zajęci, ale zapraszamy za dwa”- może trafiłem tu na dobry czas, ale współpraca układała się miło, szybko i skutecznie, i współpracę zaczęliśmy praktycznie od razu po ustaleniu cennika.
  Warto polecić tą firmę, jeśli ktoś chce mieć coś szybko, nie za drogo i sprawnie zrobione w temacie ich usług.

 4. Studio Grafpa złożyło i wydrukowało moją pierwszą książkę. Firma profesjonalnie i rzetelnie zajęła się moim zleceniem. Wykonała je szybko, w terminie. Na każdym etapie pracy służyła pomocą, udzielała cennych, życzliwych uwag i wskazówek. Współpraca przebiegała niezwykle sprawnie. Cenowo przystępnie. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, chętnie skorzystam ponownie i szczerze polecam!

Dodaj opinię