Tworzenie ebookow cennik, skład ebooków najlepsza cena

Profesjonalny skład i tworzenie ebooków - GrafpaTworzenie ebooka, czy też skład ebooka to oferta Studia Grafpa na przygotowanie e-książek i interaktywnych dokumentów w formacie epub, pdf, mobi do sprzedaży bądź publikacji w internecie. Tworzymy elektroniczne e-wydania cyfrowe książek, gazet, raportów, broszur dla firm, wydawców, instytucji, uczelni, czy też selfpublisherów. Zapytaj o wycenę przygotowania Twojego dokumentu.

Jak wygląda tworzenie ebooka?

Przed stworzeniem formatów czytnikowych, tekst zostaje złożony w programie Adobe Indesign. Jednak już na tym etapie jest on poddawany odpowiedniej edycji. Wybranym elementom tekstu naddawane są atrybuty – na tym etapie tworzone są indeksy nazwisk, hiperłącza wewnątrztekstowe oraz hiperłącza do stron zewnętrznych.

Format .epub uzyskiwany jest poprzez bezpośredni eksport pliku z Indesigne’a. Po tym, jak Indesigne zamieni tekst na kod html i zapisze wszelkie style tekstowe w pliku css, należy dokonać wielu zmian w samym kodzie. Layout treści zapisanych w formacie .epub nie jest bowiem stały. Należy więc zadbać o jego responsywność oraz kompatybilność z różnorodnymi wersjami czytników dostępnymi na rynku. Na tym etapie dodawane są również metadane.

Format .mobi można uzyskać poprzez konwersję sformatowanego już odpowiednio pliku .epub. W tym przypadku jednak również konieczne jest dopracowanie pliku, m.in. odpowiednie zagnieżdżenie okładki książki i spisu treści, dostępnego w opcjach urządzeń obsługujących ten format.

Tak przygotowane formaty .epub oraz .mobi są kompatybilne z wszelkimi dostępnymi obecnie na rynku czytnikami.

Skład ebooków – podstawowe funkcjonalności

Podstawowe funkcjonalności interaktywne, które uzyskujemy dzięki tworzeniu ebooków to:

 • inteligentne przypisy (po kliknięciu w numer przypisu w tekście głównym następuje przekierowanie do treści przypisu oraz odwrotnie – po kliknięciu w numer przypisu w tekście przypisu – powrót do tekstu głównego w miejscu danego przypisu)
 • inteligentny spis treści – po kliknięciu przenosi nas do danego rozdziału w środku ebooka
 • inteligentny indeks nazwisk (otagowanie tekstu głównego [każde nazwisko] pozwala po kliknięciu w numer strony w indeksie nazwisk przekierowanie do tego miejsca w tekście głównym)
 • buttony nawigacyjne w interaktywnym layoucie (przewijanie strony do przodu i wstecz, przeniesienie do spisu treści, na początek i koniec dokumentu)
 • odsyłacze internetowe w tekście
 • uzupełnienie meta tagów dokumentu
 • ustawienie prawidłowej struktury i podziału e-booka – dzięki czemu czytelnik łatwo porusza się pomiędzy rozdziałami

Zaawansowane funkcjonalności składu ebooków

 • sprawdzenie poprawnej walidacji ebooka – przygotowany ebook musi mieć bezbłędnie przygotowany kod css i html – w innym przypadku e-książka może być odrzucona przez platformę sprzedażową. Sprawdzamy e-publikacje validatorami i czyścimy kod
 • poprawna implementacja czcionek
 • optymalizacja rozmiaru zdjęć i responsywność obrazków (automatyczne dostosowanie do szerokości ekranu czytnika ebooka)
 • tworzenie interaktywnych indeksów – spisy nazwisk umożliwiają szybkie odnalezienie szukanej postaci w ebooku

Interaktywne formaty ebook

Ebooki tworzymy bezpośrednio z Indesigna do formatów:

 • pdf – powszechny i najprostszy do wygenerowania format elektronicznej książki. Generuje się go poprzez eksport do interaktywnego pdfa mając możliwości osadzenia linków www, zakładek, interaktywnych spisów treści.
 • epub – popularny format do publikowania elektronicznych książek – dysponuje szerszymi możliwościami przeglądania niż pdfy, m.in. interaktywnymi przypisami. Aby otworzyć format trzeba mieć zainstalowany dodatek do przeglądarki bądź program do otwierania epubów
 • mobi – format używany w znanym sklepie/portalu internetowym Amazon

Programy do tworzenia ebooków

 • Indesign – podstawowy skład elektronicznej książki i eksport do ebooka 2.0
 • Sigil – tworzenie struktury epuba oraz poprawa błędów
 • Calibre – konwersja epuba do mobi

Dostosowanie składu ebooka do czytników

Przygotowane formaty należy jeszcze przejrzeć pod kątem poprawnego wyświetlania. Dlatego sprawdzamy i modyfikujemy kod css i xml wyprodukowanych e-książek. Polecane czytniki:

 • pdf – Adobe Reader
 • ePUB – Adobe Digital Editions 3.0
 • mobi – Kindle Previewer

Pobierz portfolio e-book

Realizacje eksiążek

 

Jedna opinia

 1. Dziękujemy za udaną współpracę przy obu książkach. Według nas współpraca przebiegała wzorcowo i bardzo profesjonalnie. Błyskawicznie nanoszenie naszych uwag i poprawki oraz duże zaangażowanie, aby efekt finalny był dla wszystkich stron satysfakcjonujący.
  Wersje czytnikowe drugiej publikacji wymagały nieco bardziej wytężonej pracy, ale myślę, że to zarówno z powodu specyficznego układu edytorskiego Leksykonu oraz wymagających autorów.
  Jak tylko pojawią się nam kolejne zlecenia, z pewnością będziemy współpracować z Państwem. Jak wspominałem, ja ze swojej strony będę polecał Państwa usługi znajomym 🙂 Bo po prostu warto.

Dodaj opinię